Види шпаклівок для стін: вибираємо матеріали для фінішної обробки

10 жовтня, 11:04

Шпаклівка стін — це заключний етап вирівнювання стін, підготовка їх до нанесення декоративныхх покритів (фарби, шпалер, фактурної штукатурки тощо) Шпаклівка необхідна не тільки для додання стінами гладкості і поліпшення їх зовнішнього вигляду — вона також захищає стіни від розвитку цвілі і покращує адгезію з нанесеними на неї декоративними покриттями.

Види шпаклівок для стін: вибираємо матеріали для фінішної обробки

Процес обробки стін приміщення зазвичай має три етапи:

  • Чорнова обробка — вирівнювання і штукатурка
  • Предчистовая оздоблення — шпаклівка
  • Чистова обробка-нанесення на стіни декоративних покриттів.

Якщо знехтувати предчистовой обробкою, не використовувати шпаклівку для стін і наносити декоративні покриття безпосередньо на оштукатурену стіну, це позначиться на якості всієї роботи в цілому — постраждає і естетична складова, і довговічність обробки. Шпалери, безпосередньо нанесені на штукатурку, при висиханні підкреслять всі нерівності — особливо це стосується однотонних шпалер. Фарбування ж стін без попереднього нанесення шпаклівок для стін взагалі не має естетичної цінності і доцільно лише в технічних приміщеннях.

Шпаклівка необхідна для того, щоб:

  1. максимально вирівняти поверхню стіни, згладити напливи, заповнити пори і тріщини
  2. захистити стіни від корозії і розвитку цвілі, грибків
  3. поліпшити адгезію декоративних матеріалів з поверхнею стін
  4. зменшити витрату клею або фарби при фінішній обробці.

Від вибору шпаклівки для стін в чималому ступені залежить якість роботи. На сучасному ринку будівельних і оздоблювальних матеріалів представлений дуже широкий асортимент шпаклівок для стін, їх прийнято розділяти на олійно-клейові, гіпсові, цементні і полімерні. У великій мірі вибір шпаклівок для стін буде залежати від того, які оздоблювальні матеріали ви вибрали: Під шпалери, фарбування або плитку потрібні різні види матеріалу. Розглянемо кожен вид більш докладно.

Це найдешевший вид шпаклівки, він має в своєму складі оліфу. Подібні шпаклівки можна вважати морально застарілими — вони мають неприємну властивість проступати плямами крізь шпалери і шари фарби (якщо вона не на масляній основі). Крім того, олійно-клейові шпаклівки дуже довго сохнуть. Однак у такого типу оздоблювальних матеріалів є незаперечна перевага — відмінні гідроізоляційні властивості. Масляно-клейові шпаклівки не дають розвинутися на стінах цвілі і захищають стіни від вологи, тому їх доцільно використовувати в таких приміщеннях, як комори, льохи, санвузли — там, де стіни потім або будуть забарвлюватися олійною фарбою, або облицьовуватися кахельною плиткою.

Саме олійно-клейова шпаклівка для стін незамінна при обробці дерев’яних стін, оштукатурених по Дранці. Вони створюють водонепроникний захисний шар на стінах, попереджаючи гниття дранки, розвитку хвороботворних мікробів і грибків в деревині, поява іржі на цвяхах.

Cхожі статті
Будівлі
Утеплення стін в дерев’яному будинку
10 жовтня, 11:10
Утеплення стін в дерев’яному будинку
Примусова вентиляція в каркасному будинку
10 жовтня, 11:07
Примусова вентиляція в каркасному будинку
Класифікація видів пластикових вікон
10 жовтня, 11:02
Класифікація видів пластикових вікон
Внутрішні несучі стіни: нормативи та особливості перепланування
10 жовтня, 11:00
Внутрішні несучі стіни: нормативи та особливості перепланування
ПОДАРУНОК

Дізнайся ПЕРШИМ про ЗНИЖКИ, АКЦІЇ, НОВИНИ!!!