Утеплення стін в дерев’яному будинку

10 жовтня, 11:10
Будівлі

Якщо ви хочете забезпечити комфортне перебування у вашому заміському будинку навіть у зимові морози і заощадити на опаленні, то вам необхідно виконати надійну теплоізоляцію всіх його конструктивних елементів: даху, вікон, і, звичайно, стін. При цьому увагу потрібно приділяти не тільки загальним площинному утеплення, але й ізоляції контактних швів між підлогою та стінами, між окремими дошками чи шарами зрубу і на стику стіни з віконною рамою або стелею.У багатьох випадках набагато більш вдалим рішенням є зовнішнє утеплення, але те, як і коли правильніше буде утеплити стіни дерев’яного будинку зсередини також знати потрібно і корисно.

Утеплення стін в дерев’яному будинку

Для того, щоб повністю розкрити механізм теплової ізоляції приміщень різного призначення, спершу розглянемо ті базові характеристики будівельного матеріалу (у нашому випадку – деревини), які впливають на відтік або збереження тепла в будинку. Далі в статті ми позначимо ті ситуації, коли переважно утеплення стін дерев’яного будинку зсередини.

На здатність споруди зберігати тепло всередині і не випускати його назовні впливають три основні фізичні характеристики будівельного матеріалу:

  • теплопровідність;
  • теплоізоляція;
  • теплоємність;
  • точка роси.

Теплопровідність характеризує швидкість передачі теплової енергії всередині того чи іншого матеріалу. Іншими словами, коефіцієнт теплопровідності описує, наскільки швидко деяка кількість тепла проходить крізь стіну. За рахунок своєї мікропористої внутрішньої структури деревина володіє досить низькою теплопровідністю, так як повітря всередині дощок або зрубу забезпечує природну ізоляцію. Однак це не означає, що утеплення стін дерев’яного будинку зсередини і зовні не обов’язково. Ізолююча здатність дерева велика, але недостатня для повного збереження тепла всередині приміщень.

Для того, щоб правильно розрахувати внутрішнє утеплення стін, підлоги і даху дерев’яного будинку потрібно враховувати показники вологості всередині приміщення. Справа в тому, що вода має вкрай високу теплопровідність, а значить, чим більше вологи потрапляє всередину дерев’яних перекриттів, тим швидше вони виводять тепло на вулицю.

Теплоізоляція – це величина, зворотна коефіцієнту теплопровідності. Вона описує здатність матеріалу затримувати тепловий потік і не давати енергії виходити за межі будинку. Самим “потужним” природним ізолятором в природі є повітря, так як в газоподібному стані молекули сильно розріджені і не в змозі швидко передавати один одному кінетичну енергію, яка, по суті, і називається теплом. Практично всі теплоізоляційні матеріали, які застосовуються для утеплення стін в дерев’яному будинку зовні і всередині, засновані на принципі максимальної пористості, тобто створення свого роду повітряного прошарку з жорстким каркасом.

Теплоємність матеріалу означає ту кількість енергії, яке необхідно витратити на його нагрів. Розрізняють питому теплоємність – кількість джоулів або калорій для нагрівання одиниці об’єму речовини на один градус – і повну, яка відноситься не до одиниці об’єму, а до всього тіла в цілому. Відповідно, чим товщі ваша дерев’яна стіна, тим повільніше вона нагрівається і тим повільніше віддає тепло. Однак для забезпечення достатньої ізоляції потрібно робити перекриття нераціонально великими, тому і необхідно додаткове утеплення стін в дерев’яному будинку зсередини і зовні.

Точка роси – це така температура насиченого вологою повітря, при якій з нього починає виділятися конденсат. Само собою, якщо вироблено утеплення дерев’яних стін зсередини, то волога яка утворилася змочує стіни, теплоізолятор і штукатурку, призводить до утворення цвілі і грибка і в цілому псує атмосферу в домі. Саме з-за того, що «рівень конденсації» при великій різниці температур краще залишати зовні, більш розумна зовнішня облицювання будинку утеплювачем.

Отже, утеплення стін всередині і зовні дерев’яного будинку проводиться при обліку трьох перерахованих фізичних величин і полягає в підвищенні теплоізоляції стін, зниженні їх теплопровідності і, в ряді випадків, в збільшенні теплоємності.

Як правильно утеплити стіни в дерев’яному будинку

Правильне утеплення стін зсередини і зовні в дерев’яному будинку проводиться, виходячи не тільки з початкових характеристик будівельного матеріалу, але і з урахуванням цільового призначення споруди.

При інших рівних умовах теплоізоляцію стін будинку слід проводити, в першу чергу, зовні будівлі. В цьому випадку матеріал стіни в цілому і зовнішня обробка будуть перебувати з області постійного прогріву, що захистить їх від впливу низьких температур. Це зменшить знос деревини (цегли, бетону) з-за морозного вивітрювання і продовжить термін його служби. Якщо при цьому не виробити додатково утеплення дерев’яних стін зсередини, то на обігрів будинку «з нуля» доведеться витрачати значно більше енергії.

Даний підхід до теплоізоляції кращий для тих будинків, в яких ви збираєтеся жити постійно. Збільшення теплоємності перекриттів забезпечить їх повільне охолодження, і при постійному опаленні температура в будинку буде підтримуватися незалежно від погоди на вулиці. В такому випадку утеплення стін всередині дерев’яного будинку не буде потрібно, а при неправильному виконанні може навіть нашкодити.

Принципово інша ситуація складається в разі тимчасового перебування в будівлі (дачний будинок, баня, гараж, робоча майстерня, крита альтанка). При використанні цих споруд вам потрібен швидкий прогрів при відносно невеликих витратах енергії, а значить первинним має бути утеплення стін в дерев’яному будинку зсередини. Зовнішня ізоляція проводиться за бажанням і, як правило, в ній немає великої необхідності.

Cхожі статті
Примусова вентиляція в каркасному будинку
10 жовтня, 11:07
Примусова вентиляція в каркасному будинку
Види шпаклівок для стін: вибираємо матеріали для фінішної обробки
10 жовтня, 11:04
Види шпаклівок для стін: вибираємо матеріали для фінішної обробки
Класифікація видів пластикових вікон
10 жовтня, 11:02
Класифікація видів пластикових вікон
Внутрішні несучі стіни: нормативи та особливості перепланування
10 жовтня, 11:00
Внутрішні несучі стіни: нормативи та особливості перепланування
Супутні товари
Жолоб Акведук Преміум 125 мм 2 м темно-червоний RAL 3009
ПП "Інтернал"
Київ
5
Жолоб Акведук Преміум 125 мм 2 м темно-червоний RAL 3009
247 грн
222 грн
Економія
10 %
Жолоб Акведук Преміум 125 мм 2 м темно-червоний RAL 3009
ПП "Інтернал"
Київ
2
Жолоб Акведук Преміум 125 мм 2 м темно-червоний RAL 3009
247 грн
ПОДАРУНОК

Дізнайся ПЕРШИМ про ЗНИЖКИ, АКЦІЇ, НОВИНИ!!!